Om os

Du kan kontakte arbejdsgruppen på 4581varme@gmail.com

Vi er en gruppe lokale aktive, som sammen med kommunen undersøger mulighederne for fælles varmeforsyning i Rørvig. 

Arbejdsgruppen

Simone Veber Nielsen, klimakoordinator i Odsherreds kommune,  simni@odsherred.dk

Kaare Schmidt, talsperson,  Rørvig,  kaaresc@gmail.com

Peter Arklint, sekretær, Rørvig,  peter@arklint.dk     

Peter Larsen, Rørvig  pel@rfst.dk

Gunnar Sigaard, Rørvig,  grs2019@gmail.com

Joachim Kappel Boysen, Rørvig, joachim.kappel@gmail.com

Morten Hartkorn,  Rørvig,  hartkorn@hartkorn.dk

Bjarne Harder Larsen, Rørvig,   bjarneharder.larsen@gmail.com

Nina Roitmann, Rørvig,   nina@roitmann.dk 

Peer Kristjansen,  Rørvig,  peerkristjansen@gmail.com 

Kir Hofgart, Rørvig, kir-kiel@live.dk

Partnere og eksperter

Klaus Hansen, Nykøbing Sj. Varmeværk, klaus@nsfv.dk 

Kim Nielsen, drifts- og projektchef Odsherreds Forsyning, kin@odsherredforsyning.dk

Regin Gaardsmand, RUC, regin@ruc.dk

Tyge Kjær, RUC, tk@ruc.dk

Referater

Beslutningsreferaterne fra arbejdsgruppens møder er samlet i dette dokument. De nyeste referater står først. Da det er beslutningsreferater, kan de være svære at forstå, hvis man ikke er med i arbejdsgruppen.

Referater 4581 varme feb 2019

Varmeværker tæt på Rørvig

Vi er selvfølgelig inspireret af disse varmeværker, som der bliver linket til:

Nykøbing Sj. Varmeværk – et rigtig flot lokalt varmeværk.

Egebjerg lokale fjernvarme, det første fjernvarmeværk i Odsherred, der er etableret af borgerne.